Калајџиев за Русковска:  Повикувањето на странски фактори значи дека работата е дојдена „нож до коска“

Професорот Гордан Калајџиев во интервју за Радио Слободна Европа ги коментира последните случувања во обвинителството, повикот за помош на обвинителката Вилма Русковска до странските амбасадори и за истрагата во финансиската полиција.

Повикувањето на странски фактори значи дека работата е дојдена „нож до коска“ и со тоа се признава дека системот е во сериозна криза и мора сериозно да му се пријде, вели професорот Гордан Калајџиев по повикот на обвинителката Русковска за странска помош во случајот со Муареми.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа