ВИКТОР ОРБАН СРЕДЕ АМЕРИКА: „ГЛОБАЛИСТИТЕ МОЖАТ ЗАЕДНО ДА ОДАТ ВО ПЕКОЛОТ!“ (ВИДЕО)

Унгарскиот премиер Виктор Орбан ја крена на нозе толпата на Конференцијата за политичко дејствување на Конзервативната политика (CPAC) во Тексас, откако им рече на глобалистите да „одат во пеколот“.

„Видовме каква иднина има да понуди глобалистичката, владејачка класа. Но, ние имаме поинаква иднина на ум“, рече Орбан за време на неговиот говор во четвртокот. „Сите глобалисти можат да одат во пеколот, јас дојдов во Тексас“.

Неговите забелешки беа добро прифатени од толпата, која му даде на премиерот овации на годишната конференција.

Орбан, кој беше отуѓен од неговите европски соседи поради неговите критики на сметка на украинскиот претседател Володимир Зеленски, беше топло пречекан од конзервативците на конференцијата во Далас поради неговиот тврд став за имиграцијата и правата на ЛГБТК популацијата.

Инаку, Орбан беше единствениот лидер на Европската унија што го поддржа поранешниот претседател Доналд Трамп во 2016 година, а се смета и за најблизок сојузник на рускиот претседател Владимир Путин во ЕУ.

Минатата година, водителот на Фокс њуз, Такер Карлсон, го поздрави Орбан како единствен, сегашен „избран лидер кој јавно се идентификува како конзервативец во западен стил“.

Неодамна беше критикуван од нео-либералите поради неговите коментари кои се спротивставуваат на општество со „мешани раси“ во Европа.

„Овие земји повеќе не се нации: тие не се ништо повеќе од конгломерат на народи“, рече тој за време на говорот минатиот месец во Романија.

„Ние сме подготвени да се мешаме еден со друг, но не сакаме да станеме народи од мешани раси“, додаде Орбан. „Миграцијата ја подели Европа на два дела – или би можел да кажам дека го подели Западот на два дела,“ заклучи унгарскиот премиер.

Погледнете дел од неговото обраќање во Тексас на следното видео:

 

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа