АПАСИЕВ ПОВТОРНО ГО ПОВИКА ТУПАНЧЕВСКИ ЗА СКАНДАЛОТ СО ЗАТВОРСКАТА ПОЛИЦИЈА КОЈА НА СПАСОВСКИ КОЈА ГО НАПАДНА НАРОДОТ: Ќе кажеш ли по кој закон?

Министре и професоре ТУПАНЧЕВСКИ.
Не е во ред да ја пикате главата во песок и да не гледате она што сите го гледаат.
Должите одговори на јавноста – по кој закон, припадник на затворска полиција смее да легитимира учесник на јавен собир?
И дали ќе преземете нешто против овие битанги и силеџии, кои еве ви ги даваме со име и презиме?
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа