Експлозија на Бачев: Љубчо Војвода зел провизија за тенковите кои во 2001 ги купи од Украина додека македонците гинеа?

❗️Љубчо Георгиевски радосно изјави дека тенковите кои сега Македонија ги подарува на Украина не биле купувани од Русија туку од Украина. Се работи за оружје кое Македонија го купи од Украина во војната со албанските терористи во воената 2001 година. Половина од сумата за која Љубчо го продаде Телеком (800 милиони тогашни германски марки) околу 400 милиони марки се потрошија во воената 2001 за воени потреби.
‼️ Јавноста има право на одговор прашањето како Љубчо уште со двајца во тоа време од кои еден македонски дипломат директно го набавија оружјето од Украина и колкава беше провизијата за Љубчо, дотолку повеќе, додека македонските бранители гинеа во одбраната на македонскиот територијален интегритет и суверенитет, Љубчо според податоците на Единствена Македонија заедно со тесен круг на ликови вршеше воено профитерство!
May be an image of text
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа