Говор на омраза на македонските албанци кон Србија: „Уби уби Србина“ и „Умри Умри Србија„

Вчерашниот меч меѓу Шкупи и Динамо Загреб е главна тема во српските медиуми. Но, тоа не е поради резултатот или мечот туку поради скандирањето на навивачите на Шкупи „Шверцерите“.

Тие во текот на целиот меч скандираа „Уби уби Србина“ и „Умри Умри Србија„ а на источната трбина беа закачени врзани заедно албанското и хрватското знаме .

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа