ШОК ОД ПЛАЖА! Ѕверот исплива од водата и ја нападнал жената! Пливачката направи грешка која можеше да ја чини живот ВИДЕО

Жена која пливала на Хаваи премногу се доближила до женска фока која штотуку се породила.

Напад на печатот
ФОТОГРАФИЈА ОД НАПАД НА ФОКА : ПРИНТСКРИН/ИНСТАГРАМ

Според локалните власти за дивиот свет, фоката и нејзиното бебе биле следени, а имало неколку индикатори кои ги предупредувале посетителите на плажа за потенцијално агресивното однесување на новопечената мајка.

Според локалните медиуми, жената добила лекарска помош поради повредите.

Курир.рс

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа