ЕКСПЛОЗИЈА! СКЕНДЕРБЕГ ЌЕ БИДЕ ПРОГЛАСЕН ЗА БУГАРИН ВО МАКЕДОНСКИТЕ УЧЕБНИЦИ

Во денешното гостување во ТВ 24, градоначалникот на Општина Карпош и лидер на ГРОМ, Стевчо Јакимовски рече дека со оваа преговарачка рамка идентитетските прашања остануваат отворени но интересно ќе биде бидејќи во барањата на Бугарија е и дека Скендербе е Бугарин.

– Нашиот потпретседател, професор Александар Атанасовски, некни на седница ни кажа дека во нивните барања е дека и Скендербег е Бугарин и тоа ќе биде многу интересен циркуз, нагласи Јакимовски.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа