(Видео) Доктор Несторовиќ за Македонија: Македонците слушајки ги ЕУ и Aмерика ќе станат малцинство во сопствената држава!

Македонците се на пат да станат малцинство во сопствената држава посочи доктор Бранимир Нестровиќ кој е високопочитувано во одредени кругови во државата како еден од ретките доктори кој не дозволи да ја изгуби професионалноста за време на пандемијата од Ковид 19.

Според него слушајќи ги ЕУ и Америка, Македонците ќе станат малцинство во сопствената држава споменувајќи го влезот на Бугарите во Уставот и импликациите од истото.

Тој напоменува дека од ЕУ, Македонија и Србија немаат добиено ништо освен некој милион, закани и уцени.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа