АЛБАНЦИТЕ СЕ БУГАРИ! ИМАМЕ ПЕЧАТ ОД ЦАРОТ!

Бугарите од ден на ден се повеќе изненадуваат. Откако бугарски историчар рече дека Скендербег е Словен предок на бугарските Mијаци, сега се појави нов ,,феномен” на социјалните мрежи, кој вели дека Албанија е нивна и дека имале царски печат за тоа.

Можеби утре ќе прочитаме и дека Лионел Меси е од Бугарија, никогаш не се знае со нашиот сосед..

Фото:

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа