„СЛЕДНА ПО УКРАИА Е  ПОЛСКА“ Кадиров ја посочи следната цел во планот на Москва (ВИДЕО)

Чеченскиот лидер и сојузник на Путин, Рамзан Кадиров, тврди дека руската војна во Украина е веќе добиена и дека Полска е следна на агендата.

Во неговото последно видео објавено на социјалните мрежи, Кадиров рече дека планот е да се пресели во Полска по освојувањето на Киев.

– Плановите се грандиозни. Веќе развиваме план за демилитаризација на земјите од НАТО, а прва на ред по заземањето на Киев е Полска – тврди Кадиров.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа