ИЗРАЕЛСКА ИНТЕЛИГЕНЦИЈА: Русија ќе извојува целосна победа во Украина и ќе го турне Западот во најголема катастрофа

Русија ќе го турне колективниот Запад во најстрашната катастрофа, извојувајќи целосна и безусловна победа во Украина, смета поранешниот израелски разузнавач Јаков Кедми.

 

Услов за тоа е проширување на специјалната операција на демилитаризација и денацификација на цела Украина, а не само во границите на Донбас.

„Ако ова е целосна, конечна, неотповиклива победа, таа конечно ќе ги уништи сите планови на САД, Европа и НАТО против Русија“, рече Кедми во програмата Вечер со Владимир Соловјов. Тој претходно изјави дека руската војска планира целосно да ги елиминира вооружените сили на Украина и да ја лиши Украина од војската.

„Главната цел на вооружените сили на Руската Федерација е демилитаризација на Украина, што ќе ја остави без војска. Таквите планови го ужаснаа Киев, бидејќи тоа значи дека руските трупи ќе бидат принудени да го уништат или заробат секој што се подготвува да земе оружје и да се спротивстави на Русија“, рече тој.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа