Нема да ви се верува! Зијадин Села го испочитува македонскиот народ и не гласаше за францускиот предлог

Диме Велковски е единствениот пратеник од СДСМ кој денеска не гласаше за прифаќање на заклучоците за францускиот предлог за почеток на преговори на земјава со ЕУ, а кој беше усвоен со 68 гласа „за“.

Велковски е пратеник од СДСМ, дооаѓа од Кавадарци и е човек со долга километража во партијата.

Поддршка за францускиот предлог денеска не даде ниту лидерот на Демократски сојуз и пратеник, Павле Трајанов, чија партија соопшти дека пратеникот воопшто не учествувал во гласањето.

Како што претходно најави, за предлогот не гласаше и Маја Морачанин од ДОМ, партија која исто така е дел од владејачкото мнозинство во Собранието. Меѓу пратениците кои гласаа за предлогот го нема ниту Зијадин Села од Алијанса за Албанците.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа