Инцидент во Собрание! Апасиев со свирче ја прекина Урсула додека говореше и остави транспарет НЕ а говорница

ПРАТЕНИКОТ АПАСИЕВ ГО ПРЕКИНА ГОВОРОТ НА УРСУЛА!
На денешното обраќање на претседателката на Европската комисија – Урсула Фон Дер Лајен, опозицискиот пратеник и лидер на Левица, проф. Димитар Апасиев со свирежи од свирче го прекина нејзиниот говор и остави транспарент на собраниската говорница со наслов: „Македонија вели НЕ“.
Собранискиот канал на МТВ го цензурираше овој момент од директниот пренос, свртувајќи ги камерите од овој потег на изразување револт од страна на пратеникот на Левица.
May be an image of 1 person and sitting
Михајло Наумоски Македонски, Угрин Никола and 1.3K others
105 Shares
Like

 

Comment
Share
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа