Каракамишева загрме: НЕ ДОЗВОЛУВАЈТЕ УТРЕ ДА ИМА СЕДНИЦА НА СОБРАНИЕ

НЕМА ЗОШТО СОБРАНИЕ ДА РАСПРАВА И ГЛАСА ЗА ВЛАДИНА ИНФОРМАЦИЈА!
Не се правете НЕДОВЕТНИ сите 120 пратеника!
Нека не ве мафтаат со деловнички толкувања на Таљат, за ИНФОРМАЦИЈА НЕ СЕ РАСПРАВА И НЕ СЕ ГЛАСА!
Владата сака да направи мајмун од Собранието, а Европа сака да добие институционално алиби!
УТРЕ НЕ СМЕЕ ДА ИМА СЕДНИЦА ВО СОБРАНИЕ!!!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа