(ВИДЕО) Сведок на пукањето! Албанците кои пукаа беа во кординација со полицијата

На потег од влада према Мавровка поворката од чесни Македонци беше најдрско нападната од шиптари кои во координација со полицијата од заседа чекаа над стоковна куќа Мост и истурија тон бекатони при што беше и пукано од огнено оружје од минимум двајца од качаците, пред полициски службеници од кои не беше никако реагирано, до пред налетот на народ при кои пи наредба ги повлекоа и заштитија према чаршија. На кого пукате бе племето да ви го ебам? Пукате пошто све ви дадовме!? Што бегате као пички сосе џандарине што од џеб ги плаќаме да маваат по нас а вас од затвори и убиства да ве вадат! Алоо Министерство за Внатрешни работи да ви се изнаебам мајката у пичка предавничка од име на секој чесен Македонец!!!!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа