Богоевски: Владата работи за Русија и Путин Таму има двајца на црната листа на САД, двајца паљачи на амбасадата на САД, тројца потврдени соработници на КОС… Мислам доволно е! Овие луѓе во ЕУ го внесуваат најголемото руско *омно во историјата на Балкан – ЖИВКОВИЗМОТ!

ЕКИПАТА работи за Русија!
Тука има двајца на црната листа на САД, двајца паљачи на амбасадата на САД, тројца потврдени соработници на КОС…
Мислам доволно е!
Овие луѓе во ЕУ го внесуваат најголемото руско *омно во историјата на Балкан – ЖИВКОВИЗМОТ!
Проектот што го форсираат е создавање на траен конфликт помеѓу МК и БГ, трајно стопирање на проширувањето на ЕУ – приоритет на Путин за Балкан!
Ним несебично им помагаат болшевиците, чедата на живковизмот, руски измеќари од Бугарија!
Македонија МОРА ВО ЕУ!!!
Да не им дозволиме да ни ја уништат европската иднина!
Иднината на нашите деца!
СИТЕ СМЕ ЕУ!🇲🇰🇪🇺
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа