ХАЗИН: Планот на Британија за обнова на империјата оди преку Германија – ОВА Е ВО ТЕК

Во интервју за каналот на Дмитриј Пучков, рускиот политиколог и економист Михаил Хазин го објасни главниот геополитички план на Велика Британија што се случува сега.

Велика Британија веќе почна да ги елиминира силните конкуренти во Европа, смета Михаил Хазин .

 

Тој ја објави намерата на британските власти да ја „потонат“ Германија. Лондон има намера да ја постигне својата цел со помош на германската економија која е локомотива на развојот.

Колапсот на германската економија ќе биде најсилниот удар од Велика Британија. Во овој случај, цела низа многу различни активности ќе преземат акција.

Хазин пред се го истакна политичкиот аспект. Како една од антируските западни држави, Британија постојано ја притиска ЕУ да воведе нови и нови санкции против Руската Федерација.

И покрај фактот што ограничувањата наметнати на Москва во голема мера ги погодија самите Европејци, тие продолжуваат да преземаат чекори што ја влошуваат нивната ситуација. Германија не е исклучок во овој случај.

Не само што германското раководство мора да обезбеди поддршка за финансиски зависните европски земји, мора да одвои средства и за Украина, сега мора да ги прекине трговските врски со Руската Федерација во такви тешки времиња.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа