Русите ја испратија најшокантната порака до НАТО до сега: Ова се вашите координати и центри на моќ! А сега мирни сите оти може да биде лошо – ФОТО

Специјална честитка пристигна на адресата каде што се одржува самитот на НАТО во Мадрид.

Руската државна вселенска агенција Роскосмос со која раководи Дмитриј Рогозин упати специјална честитка до членките на НАТО по повод самитот на Алијансата во Мадрид, кој се одржува од 28 до 30 јуни.

 

Имено, Роскосмос објави сателитски снимки од Мадрид, Вашингтон, Пентагон и Белата куќа, Лондон, Париз, Берлин, Брисел, со координати на точните локации и порака:

„Самитот на НАТО започнува денеска во Мадрид, каде западните земји ќе ја прогласат Русија за најголем непријател. Додека претставниците на 30 земји од Алијансата, како и партнерите и кандидатите, ќе се занимаваат со стратегискиот концепт до 2030 година, Роскосмос објавува сателитски фотографии од местото на одржување на самитот и самите „центри за одлучување“, кои ги поддржуваат украинските националисти.

Во исто време ги даваме координатите на предметите. Значи, само во случај: САД 38.897542, -77.036505 -Бела куќа, Пентагон 38.870960, -77.055935, Лондон 51.503049, -0.127727, Париз 48.870433, 2.316842, Берлин 52.51903

Поранешни офицери, политичари, членови на руската Дума често изјавуваат дека би било добро Москва да испрати интерконтинентални ракети во Лондон, Брисел и Вашингтон.

Беше наведено и дека во случај на напад со ракети со среден дострел од 300-500 километри на цели на руска територија, ќе следи одмазда во центрите за одлучување.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа