Поранешните шефови на ЦИА тврдат дека Путин ќе биде убиен од најблиските соработници: Чекан во глава

Владимир Путин би можел да биде убиен „со удар со чекан во главата“ во заговор зад неговиот потесен круг на луѓе, тврди поранешен член на ЦИА.

 

Како што војната во Украина навлегува во петтиот месец, западните медиуми се почесто шпекулираат дека руското воено и политичко раководство подготвува државен удар против Владимир Путин, како и дека рускиот лидер има здравствени проблеми.

Познавачите на ситуацијата сметаат дека сè, сепак, зависи од самиот Путин, кој отстранил сè во кое нема доверба и за кое верува дека може да му направи проблеми.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа