ЗАПАДОТ КРОИ ПЕКОЛЕН ПЛАН ПРОТИВ РУСИЈА! Шешељ ги откри намерите: Србија има големи шанси

Водачот на СРС, Воислав Шешељ, изјави дека важен факт е што Србија ги префрлила сите свои златни резерви на земјата.

– Досманлиските режими постојано ставаат златни резерви во странски банки. Тоа е вратено во Србија, а важно е Србија да ги откупува од Кинезите сите количини злато што се произведуваат во борскиот басен. Тоа е најевтиното злато во кое учествува Србија, а особено што во таа компанија учесник е и државата со 40 проценти – рече Шешељ.

Претседателот на СРС објаснува дека Западот одлучил да го блокира извозот на руското злато.

– Русите произведуваат толку многу злато што секоја година го извезувале за 18 милијарди долари. Сега, тоа злато ќе остане во Русија и тие ќе продолжат да ги акумулираат своите златни резерви, кои се само малку помалку од кинеските, а на запад цената на златото ќе почне нагло да расте Ќе недостасуваат тие 18 милијарди долари злато. Ако таму расте цената на златото, расте вредноста на златото и во Србија – изјави Шешељ во емисијата „Хит твит“ на ТВ Пинк.

Најважно е Србија сега да инвестира во злато и да купи што повеќе злато, смета лидерот на радикалите.

Министерот за финансии Синиша Мали кусо прокоментира дека државата го прави токму тоа.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа