Кој го води Бајден? Лебдеше хартија на која пишуваше кога треба да седне, да стане и кога да дава изјави

201

Фоторепортерите кои присуствуваа на состанокот на Џо Бајден во Белата куќа го снимија американскиот претседател како држи хартија со упатства.

 

Пишува дека треба да влезете, да седнете, да дадете краток извештај во траење од две минути и да го напуштите состанокот.

Имено, Бајден во еден момент очигледно случајно им ги покажа на новинарите.

Бајден во последните години направи многу гафови, неговата психичка состојба со текот на времето се влошува и очигледно не може да се грижи за себе.

Инструкциите велат:

„ Влегувате во собата на Рузвелтова и ги поздравувате учесниците, седите на
ВАШЕТО место,
новинарите влегуваат
ВИЕ давате кратка изјава
.

Претходно оваа година, за време на конференцијата за Украина, американските новинари и фоторепортери го снимија Бајден со однапред подготвени одговори на прашањата за Украина.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа