ПОЧНАА ДА ГО НАПУШТААТ БРОДОТ ШТО ТОНЕ ЗА ДА СИ ГИ СПАСАТ КАРИЕРИТЕ? Трајанов ДОМ и ЛДП ја напуштаат владината коалиција?

Доколку Владата го прифати „францускиот предлог“ таков каков што е, најавувам дека ќе си поднесам неотповиклива оставка од член на Владата, најави лидерот на ЛДП Горан Милевски.

-Ќе направам се што е во моја можност да ја спречам бугаризацијата на нашата историја – рече тој на Телма.

Инаку, ЛДП има двајца пратеници во Собранието.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа