Закана до Ковачевски: Народот клокоти а после 1 Јули ќе експлодира Не чул Таче за онаа легендарна изјава на Рада – ,,народот дава, народот зема”. Почекај си, ќе видиш! Не вмровци, сите ќе излезат да им го земат скалпот на СДСМ!

#Таче си го затворил прашањето за нова влада⁉️ Цепки е ќелавово!
Уште не конта дека цела земја е на два-три кредита, преку qurac ни се лопови и дека лонецот клокоти и ќе избие како вулкан после 1 јули и ,,блоковите 1,2,3,4 на регулаторна” и на она ружноно Бислимовски.
Не чул Таче за онаа легендарна изјава на Рада – ,,народот дава, народот зема”.
Почекај си, ќе видиш!
Не вмровци, сите ќе излезат да им го земат скалпот на СДСМ!
И не пошто ВМРО се волшепство, него пошто СДСМ се више кравји шит!
May be an image of 5 people and text that says '1h Dimitar Kovacevski … Избори не има BO 2024 година, BO редовниот термин. Ова прашанье е затворено. Гратаните во оваа владина коалициха имаат стабилен партнер KOj им служи на нивните потреби. Продолжуваме ваме понатаму, цврсто силно и одлучно!'
Ljuben Stojanoski, Сашко Станковски and 213 others
9 Shares
Like

Share
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа