Јоци до СДСМ: По вчерашниот протест СДСМ да си ги соберат парталите и да се спремат за опозиција во наредните 50 години

Вака некако почна и падот на Никола Груевски, токму на ова место.
А, вмровциве уште доаѓаат пред влада, уште не се собрани сите.
И ова веројатно им е првиот притисок, потоа ќе следуваат многу други протести наесен, кога сметките и цените ќе бидат уште покатастрофални!
Туку…СДСМ може слободно да ги собираат парталите и во наредни 50 години да плачат над своите судбини.
На нас, што ги гласавме, скроз ич нема да ни фалат.
May be an image of one or more people, people standing, outdoors and crowd
Zoran Stavro Gogushevski, Zoran Cvetanoski and 731 others
64 Comments
50 Shares
Like

Share

64 Comments

Most relevant

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа