(ФОТО) Ни Бранко не можеше да собери толку народ! Гори Скопје погледнете ги фотографиите

Граѓаните масовно се упатуваат кон Владата во центарот на Скопје каде вечерва во 20 часот ќе започне големиот протест против оваа ненародна власт предводена од СДСМ.

Во овие моменти група граѓани од Буњаковец се групираат и тргнуваат кон Владата.

Од партијата најавуваат бројка од околу 80 илјади граѓани на вечерашниот протест.

Свој говор ќе има и лидерот на партијата Христијан Мицкоски.

Инаку кон Владата се упати и група на граѓани од Гази Баба, а друга група веќе е пред Соборниот храм и оди кон Владата каде ќе се сплотат илјадниците граѓани.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа