ТЕНЗИЈА ОД РАНО УТРО! Украинците гранатирале село во рускиот регион?

Најнови информации од напред

Селото Гордеевка во руската област Курск на границата со Украина утрово е гранатирано од украинска територија , изјави регионалниот гувернер Роман Старовоит.

Според него, во гранатирањето нема жртви или материјална штета, јавуваат странските медиуми.

– Според првичните податоци, на некои куќи искршени се прозорците. Ситуацијата е целосно под контрола на нашите граничари и армијата – потенцираат од Старовојт.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа