Џамбазки до Петков: Да не си помислил да го кренеш ветото и да ги предадеш бугарите во Македонија

Ангел Џамбазки

☣️ Апсолутниот падобранец, кој ја предводи бугарската влада, под експертско раководство на неговите западни лидери, е подготвен „со шема“ да ја смени бугарската позиција и да го заобиколи Рамковниот став на #Бугарија од октомври 2019 година и декларацијата на Националното собрание.
➡️ Од добиените информации разбираме дека Кирил Петков е подготвен да замине, но прво ќе ја исполни наредбата за ослободување на Северна #Македонија во ЕУ. Дефинитивно. Ќе ги предаде тамошните Бугари кои се систематски дискриминирани, напаѓани и навредувани. Ќе ја раскаже и приказната која во Скопје непромислено и дрско се фалсификува. Ова ќе биде резултат на мали сметки.
❌️ Националното предавство е факт. Премиерот прави се за да ги заобиколи не само формалните одлуки, туку и мислењето на над 70 отсто од Бугарите. Оваа влада е срамна, предавничка и антибугарска и мора да си замине час поскоро.
# НеПредавайМакедонија

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа