Споделете да се собереме што повеќе! Ќе се поднесува иницијатива за Еди Рама да биде прогласен за персона нон-грата

“Еди Рама скоро на секој настан се поиграва со Димитар Ковачевски, на последниот настан на канцеларот Шолц вперејки прст кон Ковачевски му вика “future West Bulgaria”.
Таче можеби не е добар Премиер ама каков и да е он ја претставува Македонија, он не претставува сите нас, Еди Рама додека се поиграва со него се поиграва со сите нас.
Недозволиво е потчинувањето кон Премиер на земја со 5 пати помал извоз од Македонија.
Еди Рама ТРЕБА ДА БИДЕ ПРОГЛАСЕН ЗА ПЕРСОНА НОН ГРАТА.
А ако не случи ова, Таче треба да си поднесе оставка за да не не понижи повеќе.”
https://www.facebook.com/100000163456250/posts/pfbid02Dap3LSJPRk542frpKS4cyiybLobEToXrA4e1TABa1Njgzc9HBHiESrNkci1JtvJVl/?d=n

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа