Командант Аљи: Не ми е гајле колку е цената на маслото женами купува

Претседателот на ДУИ, Али Ахмети во вечерашното гостување на ТВ 21 не сакаше да одговори колку пари направил во изминативе 20 години. Го повика водителот да дојде кај него дома и да разговара со неговата сопруга, бидејќи таа водела грижа за финансиите.

-Јас не знам ни која е цената на зејтинот, на брашното… Тоа го средува жена ми. Јас мојата заработка и се што поседувам пријавувам во институциите. Што имам, тоа што ми оставил татко ми. Една куќа само направив во 2002/3 година, тогаш уште не бев корумпиран, рече низ смеа Ахмети.

Тој ги повика медиумите дека треба повеќе да се борат против коруццијата и да истражуваат кој станал милионер и како.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа