РАТКО МЛАДИЌ ВО МНОГУ ЛОША СОСТОЈБА! Итно проговори неговиот адвокат: Го лекува Лекар на смртта

Лукиќ посочува дека Хашкиот трибунал фабрикува и создава докази, а тие или ги уништуваат вистинските докази или нема да ги слушнат. 

Адвокатот на генералот Ратко Младиќ, Бранко Лукиќ, рече дека генералот е во многу лоша здравствена состојба .

Тој посочува дека веќе не може ни да набројува од што во моментов боледува генералот Ратко Младиќ. Адвокатот истакнува дека хашкиот лекар Паулус Фалке (наречен Доктор на смртта) се уште е „господар на животот и смртта“ на Хашкиот трибунал.

Лукиќ посочува дека Хашкиот трибунал фабрикува и создава докази, а тие или ги уништуваат вистинските докази или нема да ги слушнат. 

– Тој суд е, како што сакаше да каже генералот Младиќ, комисија на НАТО . Го направија она што им беше задача и не ги интересираа фактите – изјави Бранко Лукиќ.

Тој потсети на фактот дека главниот помошник судија на Хашкиот трибунал Алфонс Ори во 2018 година изјавил дека немало состанок на военото раководство на Република Српска на кој било договорено да се изврши злосторството во Сребреница, ниту пак писмена одлука. , ниту можеше да се види од средбите на кои има забелешки.

– Ова го истакнавме во нашата жалба! Мислиш дека некој го прочитал тоа? Тоа никој не го прочитал, ниту пак биле заинтересирани да го прочитаат – изјави Бранко Лукиќ за утринската програма на ТВ „Хепи“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа