Каракачанов тврди дека Бугарија треба да ни објави војна и да не нападне до таму била дојдена работата

224

Коалициониот совет беше уште еден обид на Кирил Петков да се обиде некако да ги убеди своите коалициски партнери, бидејќи за неколку дена ќе се сретне со Макрон во Франција. Очигледно сака да се пофали со нешто. Сака да шета низ светот, да се слика со некои луѓе по ходниците.
👉 Овој човек – Кирил Петков е проблемот, доаѓа од странство и мисли дека сме некакви абориџини и не си ја знаеме историјата. Ова со летот Софија-Скопје беше голем неуспех, веројатно да направеше авиокомпанија од # Софија до Видин ќе беше поуспешна.
❗ Погледнете ги реакциите на скопските политичари. Тие се однесуваат како ние да им се обраќаме и да им се молиме на нив, а не на нив. Речиси како да е дојдено прашањето до таму да ни објават војна, бидејќи ние сме некакви уценувачи. Крадците на бугарската историја се во #Скопие!
# НеПредавайМакедонијаВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Пристапете директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа