СОВЕТНИК НА ЗЕЛЕНИ ПРЕДУПРЕДУВА: Ако Русија не загуби, почнува Трета светска војна!

Тој вели дека западните земји ќе испратат оружје во Украина

Русија мора да биде поразена во Украина или конфликтот во таа земја ќе ја започне Третата светска војна , изјави денеска Михаил Подољак , украинскиот преговарач и советник на украинскиот претседател Владимир Зеленски.

Говорејќи за украинската телевизија, Подољак предупреди дека „рускиот реваншизам и шовинизам само ќе отече“ доколку Русија не ја загуби војната во Украина.

– Тоа ќе доведе до Трета светска војна, а тоа е нешто за што западните земји се свесни и затоа ќе испратат повеќе оружје во Украина – изјави Подољак.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа