Дали ќе го експлодираат торпедото Посејдон во Финска? РУСИТЕ ИМААТ ПЛАН ЗА ФИНСКА – ШОКИРАНИ ОД ИЗЈАВИ! „Имаме подготвен одговор за одлуката за влез во НАТО, тоа ќе биде ИЗНЕНАДУВАЊЕ!

Портпаролката на руското МНР Марија Захарова изненадена одговарајќи на брифинг во средата!

Рускиот одговор на одлуката на Финска да влезе во НАТО ќе следи и ќе биде изненадување, изјави портпаролката на руското Министерство за надворешни работи, Марија Захарова, пренесува ТАСС.

„ Одговорот на Москва на одлуката на Хелсинки да се приклучи на НАТО ќе биде изненадување и ќе биде преземен првенствено од војската, откако ќе се земат предвид цела низа фактори и специфики кои ќе бидат типични за членството на Финска во Северноатлантската алијанса“, соопшти руското Министерство за надворешни работи. портпаролката Марија Захаров.брифинг во средата.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа