Путин повторно загрме: Македонија е лулка на сета словенска писменост

Знам дека сте во Русија поради посебна околност. Вие сте тука за да ја добиете наградата на фондацијата за обединување на сите христијански православни луѓе. Денеска е посебен ден и за Русија – денот на словенската литература и кирилицата кои како што сите знаеме ни дојдоа од Македонија. Би сакал да започнам со честитки за оваа награда, рече Путин во своето обраќање до македонскиот претседател Ѓорѓе Иванов.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа