Неверојатно: Џорџ Сорос, Клинтон и Обама стојат зад планот за соборување на Илона Маск – Поединци и организации подготвија план за негово „превоспитување“

ОТКРИЕНО: Вработените на Џорџ Сорос, Клинтон и Обама и европската влада стојат зад кампањата против Маска за принудување на големите корпорации да го бојкотираат Твитер – откако Илон побара да открие „кој ги финансира овие организации?

 

Некои од најистакнатите „либерални“ фигури се здружија за да ги охрабрат огласувачите да го бојкотираат Твитер доколку Илон Маск ја воведе својата ветена политика на неограничен „слободен говор“.

Дваесет и шест невладини организации и групи за застапување потпишаа писмо во кое изразуваат загриженост за планот на најбогатиот човек во светот да стави крај на бруталната цензура на Твитер.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа