Украинскиот амбасадор во Германија: Третата светска војна веќе започна, тоа треба да биде јасно на сите

Украинскиот амбасадор во Германија, Андриј Мелник, во своето последно интервју за медиумите изјави дека Третата светска војна веќе започнала.

Амбасадорот, кој претходно даваше експлозивни изјави нарекувајќи го целиот руски народ непријателски, повторно го удри Путин и се обиде да предизвика глобална паника.

 

„Третата светска војна веќе започна. Нападот на Путин на Украина ги погодува сите. И до Германија, иако сè уште не воено. На сите треба да му биде јасно: Путин сака империјалистички светски поредок со намален НАТО со сојуз, чиј сојуз повеќе нема да бидат Полска, Чешка и Словенија“, рече Мелник.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа