Левица: Зад споменикот на УЧК симнолизира меѓуетничка омраза, грабеж и насилие. Прво во војната 2001, а сега и 20 години институционално изживување на се што е неалбанско. Вашата оставштина на која и градите споменици е само зулум! #АСНОМнеУЧК

БАШИБОЗУК држава
May be an image of 8 people, people standing and outdoors
Со поведение на окупатори и затскриени зад лажната борба за човекови права, се што УЧК симболизира е меѓуетничка омраза, грабеж и насилие.
Прво во војната 2001, а сега и 20 години институционално изживување на се што е неалбанско.
Вашата оставштина на која и градите споменици е само зулум!
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа