Морбидно ФОТО! „ПУТИН НА БЕСИЛКА“ Вака Норвешка протестира против војната во Украина (ФОТО)

Војната во Украина го разбесни целиот свет, а многумина протестираат против руската влада и пред се против Владимир Путин.

Путин беше „обесен“ во НорвешкаФОТО: ДОДЕЛЕНИ ФОТОГРАФИИ
Путин беше „обесен“ во Норвешка

Активистите и демонстрантите на различни начини ги искажуваат своите ставови за војната и бараат казнување на напаѓачите.

На фотографијата направена во Осло, која ни ја испрати читател, се гледа бесилка со кукла која го претставува Владимир Путин.

Бесилка со кукла била пренесена на приколка со автомобил со украинско знаме и шипки „Стоп војна“ и „Стоп Русија“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа