ТУНЕЛИТЕ ПОД АЗОВСТАЛА МОЖЕ ДА ИЗдржат НУКЛЕАРНО ВЛИЈАНИЕ! Како изгледа подземјето во кое се кријат членовите на Азов

На руските социјални мрежи се појавија слики од подземниот дел на фабриката Азовстал во Мариупол.

„Подземниот дел на фабриката Азовстал е изграден во советско време. Во случај на можна нуклеарна војна длабоко под фабриката биле изградени и бункери.

 

Немаат проблеми со храна, но со вода – има проблеми. Нашите специјалисти се приближуваат до подземните галерии на Азовстал. Задачата е да се блокира излезот“.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа