РУСИЈА СЕ ОДМАЗДИ НА БУГАРИЈА на ред е и Македонија: Москва донесе одлука, ќе мора што поскоро да ја напуштат земјата!

Одмаздата на Москва за одлуката на Софија

Москва протерува неколку вработени во бугарската амбасада , соопшти Министерството за надворешни работи на Русија.

– Вонредниот и ополномоштен амбасадор на Бугарија во Руската Федерација Атанас Кристин на 18 април беше поканет во Министерството за надворешни работи на Русија, каде му беше врачена нота од Министерството со која вработените во бугарската амбасада во Москва ги прогласува за персона нон грата .

Министерството соопшти дека оваа мерка е одговор на неоправданата одлука на бугарската страна во март да прогласи за персона нон грата десет дипломати на руската амбасада во Софија.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа