ПУТИН НАПАЃА ЖЕСТОКО УТРОВО! МОЌНИ ЕКСПЛОЗИИ ОД РАНО УТРО И ЕКО ВО КИЕВ! Низ цела Украина завиваат сирени за воздушна опасност

Засега нема информации за штети

Во Киев рано утринава се слушнале силни експлозии, а ширум земјата се огласиле и сирени за воздушна опасност.

Нема директни извештаи за штети по експлозиите пријавени во Киев, Керсон во јужна Украина, источниот град Харков и Ивано-Франковск на западот од земјата, а украинските медиуми објавија прекини на електрична енергија во делови од Киев , пренесува Ројтерс.

Сирените предупредувајќи за воздушни напади се огласија во сите региони на Украина веднаш по полноќ, а продолжија да се огласуваат во источните региони Луганск и Запорожје, дури и откако тие замолкнаа во другите делови, објавија украинските медиуми.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа