ГОЛЕМ УДАР ЗА РУСИЈА, ТРДИ МИНИСТЕРСТВОТО ЗА ОДБРАНА: Потона крстосувачот Москва! Откриени детали

На бродот избувнал голем пожар

Руското Министерство за одбрана вечерва соопшти дека потонал рускиот ракетен крстосувач Москва. При влечење до базата на крстосувачот „Москва“, поради претрпените штети при пожарот, изгубил стабилност, соопшти Министерството за одбрана на Русија. Во услови на бора, крстосувачот потона.

Ракетниот крстосувач „Москва“ потона додека се влечеше до целта во невреме поради оштетување на трупот како последица на пожарот од детонација на муниција. Ова беше објавено во четвртокот во Министерството за одбрана на Руската Федерација, пренесува руската агенција ТАСС.

– При влечењето на крстосувачот Москва до одредишното пристаниште, бродот ја загуби стабилноста поради оштетување на труповите добиени при пожарот од детонација на муниција. Во услови на бурно море, бродот потона – соопштија од воениот оддел.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа