ГОЛЕМА ОПАСНОСТ СЕГА СЕ ЗАКАНУВА НА РУСКИТЕ ВОЈНИЦИ ВО УКРАИНА: Америка испраќа застрашувачко оружје во Киев во огромни количини

Соединетите држави испорачаа повеќе од 12.000 противтенковски системи, 1.400 противвоздушни системи и неколку стотици беспилотни летала камикази во Украина , објави администрацијата на американскиот претседател Џозеф Бајден.

Нови податоци од администрацијата беа објавени откако САД во вторникот одобрија нова испорака на оружје во вредност од 100 милиони долари за Украина, па вкупната помош од Вашингтон сега достигна 1,7 милијарди долари, од почетокот на рускиот напад врз Украина, Си-Ен-Ен. пријавени.

Соединетите Американски Држави и обезбедија на Украина бројни системи „жило“ и „копје“, како и повеќе од 7.000 противтенковски системи, стотици беспилотни летала, повеќе од 50 милиони парчиња муниција, 45.000 панцири и шлемови, ласерски наведувани проектили. системи …

Си-Ен-Ен наведува дека тоа не значи дека целото оружје е веќе испорачано во Украина, туку дека се работи за испораки кои или се испорачани или допрва треба да се испратат.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа