Ајде да видиме каков изговор ќе најдат од СДСМ за да не гласаат за намалување на цената на патарините предлог на Апасиев и Левица

Утре, пратениците од СДС на Нашата Земја можат да гласаат за предлог-законот на Левица за поевтинување на ПАТАРИНИТЕ за 50%. Ај баш да видиме…
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа