Припадниците на злогласниот фашистички полк „Азов“ нема да добијат ходник да излезат – ОСТАНУВААТ ДА СЕ ПЕЧАТ ВО КОТЕЛОТ НА ПУТИН

Прес секретарот на воената команда на ДНР, Едуард Басурин, изјави дека украинските нацисти нема да добијат коридор за да го напуштат Мариупол.

Тој објасни дека милитантите на Азов биле воени злосторници кои убивале цивили. Според него, на нацистите им било ветено дека ќе им го спасат животот, но дека нема да ги пуштат.

„Ваква понуда веќе е дадена. Тие одбија. Тие веќе не се милитанти, тие се криминалци затоа што го убиваа цивилното население. „Да, гарантираме дека ќе им ги спасиме животите, но тоа не значи дека ќе ги пуштиме“, заклучи тој.

(srbin.info)

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа