Каракачанов: Петков подготвува национално предавство со Македонија на 24 мај! Му се заканува дека ќе го пречекаат со шипка

Можам да му гарантирам дека пречекот на Шипка ќе биде многу пријатна забава, бидејќи сум убеден дека бугарскиот народ нема да го пречека со снежни топки, коментира почесниот претседател на ВМОРО.

Имам одредени податоци дека Кирчо и Кокорчо (автор – Кирил Петков и Асен Василев) ги подготвуваат по средината на мај годинава, по повод 24 мај, кој заедно со Скопје ќе го славиме – да се направи компромис и да се промени. Бугарската политика. Ова во видео обраќање го истакна почесниот претседател на ВМРО Красимир Каракачанов, цитиран од novini.bg.

„Можам да му гарантирам дека пречекот на Шипка ќе биде многу пријатна забава, бидејќи сум убеден дека бугарскиот народ нема да го пречека со снежни топки.

Драги Бугари, ова е измама! Затоа бидете внимателни!“, додаде Каракачанов.

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа