(Видео) БУГАРИЈА ТРГНУВА СО ПУТИН: Пред Министерството за одбрана на Бугарија се веат руски знамиња и транспаренти “НАТО оди си дома!”

Под паролата “НАТО оди си дома” денеска во Софија се одржува антинато протест. Демонстрантите протестираат против воената поддршна на Бугарија за Украина.

“Во близина на зградата на Министерството за одбрана во Бугарија се одржува протест.

Луѓето дојдоа со руски знамиња и постери „Јенки, дојди дома!“.

„Собраните се противат на воената поддршка за Украина.” – стои во описот на видеото.

Погледнете го видеото во продолжение:

facebook
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа