(Видео) Француски политичар сподели државна тајна за Украина пред цел свет

Членот на екстремната француска левица Алексис Корбиер, кој е дел од одборот за национална одбрана, вчера спомена дека Франција и испорачала противтенковски ракети на Украина, што претставува надреално кршење на протоколите за доверливост.

Министерството за вооружени сили претходно одби да ја открие содржината на пратките испратени во Украина. Повторно стигна по овој монументален гаф, Министерството соопшти дека нема да дава никакви коментари.

Погледнете го видеото во продоление:

facebookS
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа