ФЛОРИДА СТАНА ПРВАТА ДРЖАВА КОЈА НЕ ПРЕПОРАЧУВА BAKЦИHAЦИJA НА ДЕЦАТА (ВИДЕО)

За време на состанокот на тркалезна маса со мeдицински експерти што го одржа гувернерот Рон ДеСантис, генералниот хирург д-р Џозеф Лападо ги советуваше родителите да не им даваат вaкцини на своите деца, велејќи дека тоа нема да биде од корист за здрaвите деца.

„Одделот за здравство на Флорида ќе биде првата држава што официјално нема да препорача вaкцина против KOBИД-19 за здрави деца“, рече Ладапо.

Додавајќи директива од генералниот хирург кој се противи на детската вaкцинација за Кoвид подоцна, гувернерот Де Сантис објасни дека државната тркалезна маса заклучила дека има „многу малку придобивки“ од вaкцинирањето здрави деца.

„Ако ги погледнете тинејџерите на возраст меѓу 13 и 18 години, има посилен сигнал за работи како миокардитис“, рече ДеСантис за време на прес-конференцијата.

Знаете дека една од студиите за која се сметаше дека ја одобрува вaкцината Фaјзер за млади луѓе не откри хоспитализација и смрт во групата со вaкцинирани деца, што е добро, но не нашле хоспитализација и смрт ниту во плацебо групата!

Гувернерот додаде дека одлуките на непријателските ликови од ЦДЦ, поради наметнувањето правила за маски, доведоа до тоа американскиот народ да ја изгуби довербата во институцијата.

ЦДЦ, со сета почит, не ја следеше науката – рече гувернерот.

И така, ние нема само да го следиме ЦДЦ во државата Флорида.

Мислам дека многу луѓе во Флорида изгубија верба во ЦДЦ “, додаде тој.

..и мислам дека огромното мнозинство Американци ја изгубија довербата… Факт е дека ако ни кажат да направиме нешто, тоа нема да биде доволно. Ќе правиме како што ние сакаме.

Најавата, која ја прави Флорида првата држава во земјата која спроведува ваква препорака, е во спротивност со сегашните препораки на ЦДЦ, која ги советува родителите да ги вaкцинираат 5-годишните деца.

Погледнете ја целосната дискусија на тркалезната маса подолу, насловена „Завесата се затвора во театарот KOBИД“:

ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа