Македонци се сликаат пред Лук Оил за да ги провоцираат борците на терористичка УЧК кои се инфилтрираа во македонската Влада

Марионетскиот министер во МНР Бујар Османи повика: „Кој купува гориво од руски компании ја финансира руската армија.“ Од почетокот на специјалната интервенција на Русија во Украина продажбата на гориво на Лукоил во Македонија порасна за 240%.
ВАЖНО!!! Почитувани читатели на МКДПресс, ограничени сме поради нашите позиции! Најавете се директно на страницата www.mkdpress.eu . Споделете на вашите профили, со пријателите, во групи и на страници. На овој начин ќе ги надминеме ограничувањата, а луѓето ќе можат да стигнат до алтернативното гледиште на настаните!?
Можеби ќе ти се допаѓа